Дякуємо!
Що таке булінг?
Булінг (цькування) — це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.
Кодекс України про адміністративні правопорушення,ст. 1734 «Булінг (цькування) учасника освітнього процесу»
Кривдник (булер)
учасник освітнього процесу, в тому числі малолітня чи неповнолітня особа, яка вчиняє булінг (цькування) щодо іншого учасника освітнього процесу.
Потерпілий (жертва булінгу)
учасник освітнього процесу, в тому числі малолітня чи неповнолітня особа, щодо якої було вчинено булінг (цькування).
Спостерігачі
свідки та (або) безпосередні очевидці випадку булінгу (цькування).
Сторони булінгу (цькування)
безпосередні учасники випадку: кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності).
Порядок реагування на випадки булінгу (цькування) (Розділ 1, пункт 2) /Наказ МОНУ від 28.12.2019 № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти»
Права та обов'язки учасників освітнього процесу у справі булінгу
ст. 53
здобувачі освіти (учні)
ст. 54
педагогічні працівники (вчителі)
ст.55
батьки
Кібербулінг
Він може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах та мобільних телефонах. Це неодноразова поведінка, спрямована на залякування, провокування гніву чи приниження тих, проти кого він спрямований.
● поширення брехні про когось або розміщення фотографій, які компрометують когось, у соціальних мережах;● надсилання повідомлень або погроз, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди, через платформи обміну повідомленнями;● видання себе за когось іншого/іншу і надсилання повідомлень іншим людям від його/її імені.
контакт-центр системи безоплатної правової допомоги Міністерства юстиції
Наказ МОНУ від 28.12.2019 № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти»
Лист Міністерства освіти і науки України від 20.03.2020 № 6/480-20 «Про план заходів, спрямованих на запобіганнята протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти»
ЗАКОН УКРАЇНИ №2657-VIII від 18.12.2018 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»
Кодекс України про адміністративні правопорушення
ПОВІДОМИТИ
Ваша дитина стала жертвою або свідком булінгу?
Заповніть форму, щоб ми могли відреагувати згідно чинного законодавства.