Рій "Нескорені герої" - "молоді козаки", 15-17 років.
Виховники:Руденко Сергій Павлович, Чорнойван Яна Василівна, Гончаренко Леся Миколаївна, Угро Лідія Миколаїївна.
Козацькими стежками
Перша історична згадка про село Іванків з’являється у 1508 р. Але насправді Іванків є набагато старшим, засноване в часи Київської Русі. Доказом цього є знахідки в урочищі Городище.
Урочище Городище. Це перша зупинка у пошуках козацьких стежок. Козацькі укріплення знаходилися на територіях, важливих для захисту столиці та держави. Іванків стоїть на шляху міст Київ та Переяслав. Городище в Іванкові – це невеликий пагорб, діаметром 80 метрів.
Укріплені поселення вздовж річок Трубіж та Альта були системою оборони від набігів кочівників. Можливо, козаки також обороняли державу за цим принципом. Археолог Кучера Михайло пише, що сторожові фортеці знаходилися по ходу русла річки Альти, яка проходила через село Іванків у давні часи.
Другою зупинкою є урочище Нечаївщина. Назва урочища походить від прізвища її власника кінця 19 століття – поміщика Нечая, який, за переказами, був вихідцем з родини козацького старшини.
Біля урочища стоїть курган Воронова могила. З цим курганом пов’язана романтична легенда про козака Ворона та його наречену Любку. Інша легенда розповідає про козацький скарб, який закопаний біля кургану. Тут у 1985 році знайшли ядра козацької гармати.
Ще один курган – Сиза могила – наша третя зупинка козацькими стежками. У легенді про козака Ворона ми вже чули про Сизу могилу, вона служила у ролі сторожової вежі. Вірогідно, саме так під час служби використовували курган і козаки Бориспільської сотні у 17 столітті.
Факти про козацьке минуле села Іванків в письмових джерелах: - у кінці 16 століття польський сейм дарує землі Іванкова запорізькому козацтву.- у 1590 р. господарем села є козацький старшина Войтех Чановицький, який брав активну участь у повстаннях під керівництвом Северина Наливайка. - у 1596 р. за придушення цього повстання землі Іванкова подаровані польському гетьману Станіславу Жолкевському. - відомо, що Іванків у 1630 році згорів під час повстання Тараса Трясила.Цікаво, що назви місцевостей у селі Іванків пов’язані з історією козацтва, є такі назви як Коліївщина, Бутівщина.
Музейні експонати в Іванківському краєзнавчому музеї можуть дещо розповісти нам про козаків Іванкова. У селі знайдено багато люльок, ядра гармат, козацькі фузеї, натільні хрести. Курили, вміли стріляти, були набожними. Не дарма у селі було дві церкви, одна з яких належала окремо козацькому приходу.
Сучасний герб села Іванків звертається до козацького минулого села. Зелений та червоний щит, в центрі є сонце, а також нашого озера Велике та каплиці преподобного Онуфрія Великого. Внизу є зображення списа та шаблі. Такий же спис зберігається у нашому музеї.
День Соборності 2024
День Гідності та Свободи 2023